Yorgan Yıkama Kış aylarının vazgeçilmezleri olan yorganlar, üzerinde lekeler oluşması, zamanla mayt birikmesi, kışlık bakım ve havalandırma ihtiyaçları gibi nedenle yıkanması gereken ürünlerdir.

Kendi içinde yün, elyaf gibi çeşitleri olan bu malzemeler rutin olarak temizlenmediğinde sağlık açısından da bazı sorunları beraberinde getirebilir. Kullanılmış yorgan yıkama işlemleri için firmadan profesyonel yardım talep edebilirsiniz.

Endüstriyel Makinelerde Yorgan Yıkama

Kendi üretimimiz endüstriyel makinelerle hizmet veren İmaj yorgan yıkama firması beklentilerinizin üzerinde bir performans alabileceğiniz, teknik açıdan bütün donanımın tam olduğu kurumsal yapıdır.

Yorgan temizliği için başvuru yapmanızın ardından ürünler adresinizden alınır ve cinslerine göre bir sınıflandırma yapılarak yıkamak için hazırlanırlar.

Makinede 150 litre suyun içinde özel bir programda yaklaşık 2 saat boyunca yıkanır ve durulanır. Sonrasında da kurutularak size getirilmek üzere yeniden hazırlanır. Sıkma işlemlerinde içindeki su neredeyse tamamen boşaltıldığından kolayca kurumaktadır.

Yorgan Temizliği Ne Kadar Arayla Olmalı?

Bu durum aslında kullanım özelliklerine göre de değişebilir. Yeni temizlenen bir yorganı da yıkmaya verebileceğiniz gibi uzun süredir kir biriken lekeli yorganı da firmaya verebilirsiniz. Leke, rutin bakım yapılıp yapılmaması açısından yorgan yıkama ihtiyacı da değişecektir.

Düzenli olarak havalandırılan, iyi koşullarda saklanan yorganlar uzun süre makineye girmeye ihtiyaç duymaz. Ancak yine de ortalama bir rutin temizlik zamanı verilirse, 5-6 ayda bir ayrıntılı temizlik yapılması önerilir. Bunun nedeni temiz görünen yorganlarda bile mayt olmasıdır.

Maytlarla Mücadele İçin Yorgan Yıkama Öneriler

Yorgan, koltuk, battaniye ve halılarda zaman içinde mayt- akar adı verilen bir canlı yaşar. Bunlar insan derisinden ve tozdan beslenir. Özellikle yünlü, iplikli bölgeleri çok severler ve deriye temas edildiğinde hafif kaşıntı oluştururlar. Bazı doğal yöntemlerle sprey hazırlayarak bunlardan kurtulmak mümkündür, ancak yatak veya diğer yerlerde kötü koku bırakabilirler.

Bu nedenle en ideal bakım düzenli olarak tozlarını almak, havalandırmak ve uzun vadede belli rutinlerle profesyonel yorgan yıkama firması yardımı almaktır. Günlük rutini ne kadar fazla uygularsanız, kendileri için beslenme ortamı bulamayacaklardır. Yatak çarşafları ve kılıfların da kısa aralıklarla en azından haftada bir-iki kere değişmesi önerilir.

iskenderun yorgan yıkamaiskenderun yorgan yıkamaiskenderun yorgan yıkamaiskenderun yorgan yıkama
WhatsApp İletişim
Telefon
Yol Tarifi